Niemann Polska

Blog

Wyjątkowa współpraca Niemann Polska i Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Biznes i sztuka to dwa różne światy, których integracja może dać zaskakujący, elektryzujący efekt. Połączenie sił Niemann Polska i Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych zaowocowało wyjątkowym pomysłem na konkurs. Zadaniem studentek III Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz ASP w Gdańsku było stworzenie projektu stanowiska wystawienniczego na potrzeby Niemann Polska. Nagrodą główną w konkursie było 2000 zł.

Niedoskonałe jest piękne. Wabi-sabi, nowy trend w projektowaniu

Piątek, 30 marca 2018

W ostatnim czasie zaczyna być bardzo popularny japoński trend wabi-sabi odwołujący się do natury i rzemiosła, czyli surowe drewno, naturalne tkaniny jak len czy bawełna, ceramika z gliny. Po duńskim hygge i szwedzkim lagom kolejna inspiracja dla branży projektowej płynie do nas z Japonii.

Bieżące trendy w designie według projektantów

Poniedziałek, 12 marca 2018

Po pierwszych trzech miesiącach roku krystalizują się trendy w designie bieżącego roku. Rok 2018 nie przyniesie on diametralnych zmian w trendach, a bardziej rozkwit tych, które już się pojawiły. Z całą pewnością popularna dalej będzie miedź, pastele i drewno. Wśród wiodących kolorów na pewno wymienić trzeba Ultra Violet, uznany za kolor roku 2018 wg. Pantone.

Metalmex - kreatywność, innowacyjność i sprecyzowane plany na przyszłość

Poniedziałek, 26 lutego 2018

Metalmex to firma oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz największych producentów w branży, świadcząca usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt. Firma z 30-to letnim doświadczeniem, polskim kapitałem, profesjonalną kadrą i opracowaną strategią rozwoju na przyszłość. O budowaniu silnej marki, w oparciu o skuteczne działania marketingowe oraz sztukę, rozmawiamy z Violettą Kowalczyk, współwłaścicielką Metalmex.

Płyty wyprodukowane w Niemann Polska podbijają Indie oraz RPA

Wtorek, 13 lutego 2018

Niewykonalne dla innych, wykonalne dla nas. Współpraca z Indiami i RPA zaczęła się jak większość podobnych przypadków. Ktoś czegoś nie chciał, nie mógł lub nie umiał zrobić.

 

Hygge w projektowaniu. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest takie popularne

Czwartek, 25 stycznia 2018

Hygge jest już prawie wszędzie. Określenie to znajdziemy na każdym blogu czy instagramie, a książki o tematyce prawdopodobnie jednego z najpiękniejszych duńskich słów pojawiają się jak grzyby po deszczu. Termin ten obecnie robi ogromną furorę również w naszym kraju. Słyszymy o kawiarniach, restauracjach, wnętrzach, a nawet nieruchomościach w stylu hygge. Mimo,że pojęcie to jest „sprzedawane” wszędzie i w każdej dziedzinie życia to tak naprawdę hygge nie da się ani sprzedać ani kupić.