Niemann Polska

Blog

Niedoskonałe jest piękne. Wabi-sabi, nowy trend w projektowaniu

Piątek, 30 marca 2018

W ostatnim czasie zaczyna być bardzo popularny japoński trend wabi-sabi odwołujący się do natury i rzemiosła, czyli surowe drewno, naturalne tkaniny jak len czy bawełna, ceramika z gliny. Po duńskim hygge i szwedzkim lagom kolejna inspiracja dla branży projektowej płynie do nas z Japonii.

Bieżące trendy w designie według projektantów

Poniedziałek, 12 marca 2018

Po pierwszych trzech miesiącach roku krystalizują się trendy w designie bieżącego roku. Rok 2018 nie przyniesie on diametralnych zmian w trendach, a bardziej rozkwit tych, które już się pojawiły. Z całą pewnością popularna dalej będzie miedź, pastele i drewno. Wśród wiodących kolorów na pewno wymienić trzeba Ultra Violet, uznany za kolor roku 2018 wg. Pantone.

Metalmex - kreatywność, innowacyjność i sprecyzowane plany na przyszłość

Poniedziałek, 26 lutego 2018

Metalmex to firma oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz największych producentów w branży, świadcząca usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt. Firma z 30-to letnim doświadczeniem, polskim kapitałem, profesjonalną kadrą i opracowaną strategią rozwoju na przyszłość. O budowaniu silnej marki, w oparciu o skuteczne działania marketingowe oraz sztukę, rozmawiamy z Violettą Kowalczyk, współwłaścicielką Metalmex.

Płyty wyprodukowane w Niemann Polska podbijają Indie oraz RPA

Wtorek, 13 lutego 2018

Niewykonalne dla innych, wykonalne dla nas. Współpraca z Indiami i RPA zaczęła się jak większość podobnych przypadków. Ktoś czegoś nie chciał, nie mógł lub nie umiał zrobić.

 

Hygge w projektowaniu. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest takie popularne

Czwartek, 25 stycznia 2018

Hygge jest już prawie wszędzie. Określenie to znajdziemy na każdym blogu czy instagramie, a książki o tematyce prawdopodobnie jednego z najpiękniejszych duńskich słów pojawiają się jak grzyby po deszczu. Termin ten obecnie robi ogromną furorę również w naszym kraju. Słyszymy o kawiarniach, restauracjach, wnętrzach, a nawet nieruchomościach w stylu hygge. Mimo,że pojęcie to jest „sprzedawane” wszędzie i w każdej dziedzinie życia to tak naprawdę hygge nie da się ani sprzedać ani kupić.

Ekspresowa dostawa indywidualnie dopasowanej niebieskiej płyty dla firmy „Heban”

Piątek, 19 stycznia 2018

Niewykonalne? Nie dla nas! Tak w skrócie można opisać współpracę Niemann Polska z firmą „Heban” przy zleceniu, którego nikt inny nie chciał się podjąć.