Niemann Polska

Szybka metamorfoza kuchni, salonu, sypialni. Projektanci zdradzają sposoby na zmianę wnętrza.

Utworzono: 01-09-2023

 

Samodzielne aranżowanie wnętrz jest coraz popularniejsze, zwłaszcza gdy chcemy jedynie lekkiego odświeżenia wnętrza domu. Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych projektantów jak szybko zmienić charakter kuchni, salonu i sypialni, dysponując niewielkim budżetem.

Tania metamorfoza kuchni - mała zmiana, duży efekt!

Czy potrzeba generalnego remontu, by odświeżyć wnętrza kuchni? Podzielcie się proszę pomysłami na szybką zmianę aranżacji wnętrz kuchni.

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors

W kuchni możesz wymienić zarówno fronty mebli jak i blat. Kuchnia zyska też zupełnie nowy charakter przez uzupełnienie zabudowy np. do samego sufitu - jeśli to do tej pory tego nie zrobiliśmy. Zwróć też uwagę na uchwyty - to swoista biżuteria dla wnętrz i mebli. Ich wymiana zawsze dodaje efektu wow.

Anna Urbanowicz - BeRge Architektura

Ostatnio miałam przyjemność być częścią efektownej i taniej metamorfozy kuchni. Korpusy kuchenne i wszystkie dolne szafki zostały, wymieniliśmy w nich tylko uchwyty. Zmianie natomiast uległy szafki wiszące, blaty i okładzina między szafkami. Mało estetyczny okap został zastąpiony okapem szafkowym. Efekt? Spektakularna metamorfoza kuchni przy niewielkich zmianach.

Klaudia Dawidowska - Create Design

Metamorfozę kuchni zacznij od wymiany uchwytów - wybór dostępnych możliwości jest ogromny. Warto wymienić także fronty w meblach kuchennych - tutaj wachlarz możliwości jest także olbrzymi. Od płyt drewnopodobnych, matowego akrylu czy lakieru w kolorach po fronty ozdobne, dające efekt marmuru, złota czy miedzi. Pozostawienie korpusów kuchennych to zawsze spora oszczędność, a efekt po wymianie frontów - gwarantowany.

 

Szybka metamorfoza wnętrza salonu? Zrobisz to w godzinę, dzień lub w weekend

Jakie są patenty architektów na metamorfozę salonu tanim kosztem i w szybkim czasie?

Arleta Kartuszewska - Francesco Design

Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany w salonie, określ swój styl. Zastanów się, czy wolisz nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, czy może bardziej tradycyjne i klasyczne. To pomoże Ci podjąć decyzje dotyczące kolorów, mebli i dodatków. Odważnym osobom rekomenduję zmianę podłogi. Taka metamorfoza to większy projekt, ale nowa podłoga nada wnętrzu zupełnie nowej jakości. Możesz zdecydować się na panele, deski, czy płytki, w zależności od swojej estetyki i budżetu.

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci

Pierwszą i najważniejszą zasadą szybkiej metamorfozy salonu jest skupienie się na kluczowych elementach, które będą stanowiły istotę wnętrza. W ten sposób oszczędzamy na mało istotnych i niepotrzebnych dodatkach. Nowe meble to doskonały sposób na szybkie metamorfozy wnętrz. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, zmień tapicerkę, lub pomaluj meble na nowy kolor.

Klaudia Dawidowska - Create Design

Szybką metamorfozę salonu możemy zacząć od przemalowania ścian i zmiany dodatków. Kolor odmienia wnętrza. W salonie warto postawić na nowe zasłony, poduszki, dywan czy dekoracje: wazony, świeczki i figurki. Skomponuj nową dekorację ściany w postaci galerii obrazów lub zdjęć. Kolejnym elementem ozdobnym jest wprowadzenie lameli - np. na ściance za tv. Lamele fajnie "ocieplają" wnętrze i nie wymagają wiele pracy przy montażu.

Zmiana w sypialni. Jak ją zrobić nie wydając fortuny?

Jak przeprowadzić metamorfozę wnętrz sypialni, nie wydając fortuny? Czy można odmienić wygląd wnętrza przy niskim budżecie?

Arleta Kartuszewska, FRANCESCO DESIGN Sp. z o.o.

Oczywiście! Na przykład szybka zmiana koloru ścian może całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Zastanów się nad jasnymi kolorami, które optycznie powiększą wnętrze, lub zdecyduj się na śmiałe barwy, które dodadzą charakteru nowej aranżacji sypialni.

Klaudia Dawidowska - Create Design

W sypialni może pojawić się nowe lustro czy siedzisko. Jeżeli budżet na to pozwala zachęcam do skorzystania z usług tapicera - obicie choćby fotela czy pufy w ciekawą tkaninę może zrobić efekt wow. Poszukajmy też fajnej lampki nocnej, czy stojącej. Ważne, aby w tym wszystkim pamiętać o spójności zmian kolorystycznych i stylistycznych.

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors 

Sposób na zmianę w sypialni, z jednej strony uciążliwy, ale dający spektakularny efekt, to przemalowanie ścian, czy też dodanie np. tapet. Cenne w skorzystaniu z tego wariantu jest wcześniejsze prowadzenie wnętrza w taki sposób, żeby mieć w zanadrzu taką ewentualność do wyboru.

Tania metamorfoza mieszkania - 5 sposób na metamorfozy domu.

Podsumowując artykuł, przedstawiamy 5 sposobów, dzięki którym przeprowadzisz szybką metamorfozę wnętrza.

1.       Nowy kolor ścian. Jeśli brakuje Ci pomysłu na odpowiedni kolor, pomaluj ścianę farbą w kolorze ciepłej bieli - to zawsze odświeży wnętrze.

2.       Wprowadź do domu nowe meble, przetapiceruj te istniejące, użyj farby do szybkiej metamorfozy mebli, a w kuchni wymień jedynie fronty lub uchwyty. Dobrym sposobem na niskobudżetowy nowy mebel jest renowacja perełek minionych lat z odzysku.

3.       Zwróć uwagę na odpowiednie oświetlenie - zarówno te naturalne jak i sztuczne. Półtransparentne rolety zamiast grubych zasłon, czy wymiana typu oświetlenia z odpowiednimi parametrami zdziałają cuda.

4.       Zainwestuj w dekoracje - zwłaszcza tekstylia - do szybkiej metamorfozy mieszkania. Uważaj jednak, aby nie wpaść w pułapkę zakupów. Zaplanuj najważniejsze elementy wnętrza, którym dodatkowa dekoracja się przysłuży. Unikaj zagracania wnętrz niepotrzebnymi bibelotami.

5.       Postaw na proste metamorfozy wnętrz i przestawianie mebli. Zostaw tylko niezbędne elementy, a zbyt duże meble, zastąp mniejszymi.

 

Dziękujemy za pomysły!

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors - ignasiakinteriors.com

Klaudia Dawidowska - Create Design - createdesign.pl

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci - mgarchitekci.pl

Anna Urbanowicz - BeRge Architektura - berge.com.pl

Arleta Kartuszewska - Francesco Design - francescodesign.pl

Klaudia Dawidowska - Create Design - createdesign.pl