Niemann Polska

Sposoby projektantów na szybką metamorfozę wnętrz.

Utworzono: 28-09-2023

Inflacja nas nie rozpieszcza. Nic więc dziwnego, że coraz częściej interesują nas tanie metamorfozy domu. Samodzielny remont, czy współpraca ze specjalistami? Weekendowa metamorfoza pokoju, czy długofalowa zmiana wszystkich pomieszczeń, podzielona na etapy? Specjalnie dla naszych czytelników zaprzyjaźnieni projektanci wnętrz zdradzają proste sposoby na szybką metamorfozę wnętrz "za grosze".

 

Szybkie metamorfozy wnętrz - z projektantem czy na własną rękę?

Współpraca z architektem nadal postrzegana jest przez wielu jako usługa premium. Bywa jednak, że pomysł na metamorfozę odbiera wnętrzu dotychczasową funkcjonalność. Czy można skutecznie odmienić wygląd wnętrz samodzielnie, czy lepiej jednak skorzystać chociażby z konsultacji z projektantem wnętrz?

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci

W pracowni MGArchitekci często spotykamy się z Klientami, którzy posiadają ograniczony budżet na metamorfozę swojego mieszkania. Skorzystanie z pomocy architekta wnętrz jest korzystne także w tym przypadku. Dzięki doświadczeniu i znajomościom w branży, architekt potrafi zaoferować wiele cennych porad i wskazówek, które pozwolą na dokonanie udanej metamorfozy w ramach ograniczonego budżetu, proponując najlepsze rozwiązania.

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors

Wszystko oczywiście zależy od budżetu i jakie pomieszczenie chcemy poddać metamorfozie. Choć wszelkie zmiany zawsze warto skonsultować ze specjalistą, to nie zawsze trzeba robić remont generalny, żeby nadać świeżości swojemu domowi. Projektant przeprowadzi przez proces metamorfozy i zachowa konsekwencję we wszystkich zmianach. Czuwać też będzie nad wyborem rzetelnych materiałów. 

Arleta Kartuszewska, Francesco Design 

Zawsze możesz skorzystać z usług projektanta wnętrz, nawet jeśli zależy Ci „tylko” na szybkiej metamorfozie jednego z pomieszczeń. Architekt pomoże Ci stworzyć idealne wnętrze. Szybka metamorfoza wnętrza to nie musi być drogi projekt. Można wiele zmienić za pomocą prostych i niedrogich sposobów, takich jak zmiana koloru ścian, dodanie nowych dekoracji, czy zmiana teksturowania. Najkorzystniejsze rozwiązanie zaproponuje właśnie specjalista.

Tania metamorfoza mieszkania – szybkie sposoby na zmiany w domu

Chcesz szybko przeprowadzić metamorfozę pokoju, ale brak Ci pomysłów jak odmienić wnętrza szybko i tanio? Oto patenty doświadczonych projektantów wnętrz na nadanie wnętrzu zupełnie nowej jakości.

Nowy kolor ścian. Mała zmiana, wielki efekt

Agnieszka Kossakowska, Kossakowska design

Odmaluj wnętrze na odpowiedni kolor. Wiele wnętrz jest pomalowanych na kolory, które są przytłaczające. Jeśli nie masz architekta lub projektanta wnętrz, pomaluj swoje ściany na ciepły, biały kolor. Od razu stanie się jasno i czysto, a przy tym chaos zostanie wytłumiony.

Klaudia Dawidowska, Create design

Szybką metamorfozę wnętrz możemy zacząć od przemalowania ścian. Wystarczy trochę kreatywności i nasz dom otrzyma nowe życie. Świetnym sposobem, aby uzyskać ciekawą dekorację ściany jest wykorzystanie do tego tapety. Przycinamy tapetę w dowolny rozmiar i oprawiamy np. sztukaterią lub drewnianymi listewkami. Puść wodze fantazji! Ściana nie musi być jednolita – można ją pomalować w ciekawy sposób - dodając kolorowe łuki czy koła.

Nowe meble do szybkiej aranżacji wnętrz

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci

Warto zwrócić uwagę na sam proces zakupowy. Zamiast kupować drogie meble i akcesoria, poszukaj tańszych odpowiedników, które będą spełniały podobną funkcję. Skorzystaj również z ofert promocyjnych i przecen, gdzie można znaleźć wiele interesujących i atrakcyjnych elementów wystroju wnętrz.

Monika Chomińska, MC2

Mając ograniczony budżet kupuj używane meble w dobrym stanie. Renowacja mebli także wiąże się z niewielkim kosztem. Zachęcam do zajrzenia na FB na stronę „Śmieciarka jedzie”. Za darmo można uratować i dać nowe życie fajnym meblom. Przetapiceruj kultowy fotel, użyj farby do szybkiej metamorfozy mebli. Tylko trochę wyobraźni i pracy, a "nowe" meble nada wnętrzu zupełnie nowy charakter. za grosze.

Odpowiednie oświetlenie - zupełnie nowa jakość wnętrza

Arleta Kartuszewska, Francesco Design 

Często zaniedbywanym aspektem wnętrz jest też oświetlenie. Wymiana żarówek na energooszczędne lub dodanie kilku nowych lamp może uczynić cuda dla Twojego wnętrza. Warto skorzystać tutaj z pomocy specjalisty, który obliczy odpowiednią moc żarówek i rozplanuje punkty świetlne, dostosowując je do funkcji pomieszczenia.

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci

Zmieniając wystrój ważne jest wykorzystanie naturalnego światła. Jasne kolory ścian, surowe materiały i minimalistyczne meble sprawią, że wnętrze będzie wydawało się przestronniejsze i bardziej funkcjonalne. Należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu, które może nadać wnętrzu ciepłego i przyjemnego klimatu.

 

Dekoracje do szybkiej metamorfozy mieszkania

Arleta Kartuszewska, Francesco Design 

Zmiana dekoracji, zwłaszcza tekstyliów, może odświeżyć wygląd pomieszczenia. Dodanie kilku nowych poduszek, dywanu, czy obrazów na ścianie zmieni wygląd Twojego wnętrza. Wybierz dodatki w jednym charakterze, które pasują do Twojego stylu i stwórz spójną aranżację.

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors

Patentem na nowy wystrój wnętrza jest zmiana dekoracji okiennych i elementów dekoracyjnych we wnętrzu - obywamy się bez ekip i kurzu itp. To się zawsze sprawdza. Coraz więcej osób ma przygotowany zestaw zasłon i dekoracji na okres wiosna-lato i jesień-zima. Zwłaszcza czas okołoświąteczny skłania do takich zmian. 

 

Proste metamorfozy wnętrz i przestawianie mebli

Arleta Kartuszewska, Francesco Design 

Przemeblowanie pomieszczenia lub zmiana układu mebli może sprawić, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej funkcjonalne. Zastanów się, jakie meble są naprawdę niezbędne w danym pomieszczeniu, a które można usunąć lub zastąpić mniejszymi, aby uwolnić więcej przestrzeni?

Dziękujemy za rozmowę!

Małgorzata Mierzwińska, MGArchitekci - mgarchitekci.pl

Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors - ignasiakinteriors.com
Arleta Kartuszewska, Francesco Design - francescodesign.pl

Agnieszka Kossakowska, Kossakowska design - kossakowska.design

Klaudia Dawidowska, Create design - createdesign.pl

Monika Chomińska, MC2 - mcwnetrza.pl