Niemann Polska

Nowoczesne projektowanie kuchni: zdjęcia, aktualności, pomysły. Część 2

Utworzono: 02-08-2018

Kuchnia to serce domu i często najbardziej aktywny punkt codziennego życia. Warto więc zadbać, aby meble kuchenne były estetyczne, funkcjonalne i nowoczesne. Radzimy, jakie meble kuchenne będą zarówno trwałe jak i modne.

Nowoczesna kuchnia to marzenie wielu osób, które kupują mieszkanie i urządzają je. Co oznacza ten termin? Jaki powinien być dobry projekt kuchni? 

Kontynuujemy nasz przegląd najlepszych pomysłów na projekt kuchni 2018 roku.

Więcej inspiracji! Więcej pomysłów!

1. Oświetlenie

​Styl „w kawiarni” nadal na topie. Można go wykorzystać we wnętrzu za pomocą na przykład pasków LED, umiejscowionych na tyłach szafek lub za szklanymi drzwiczkami.

 

 

 2. Elementy zawieszone

Czy nadal myślisz, że naczynia powinny być schowane za drzwiami szafek? Ten pogląd już jest przestarzały. Jeśli kuchnia ma wyspę - umieść na niej drewniany panel.

3. Styl retro

Panuje pogląd, że większość współczesnych pomysłów opiera się na zaawansowanych technologiach lub pożycza rozwiązania projektowe z innych krajów.  Nic bardziej mylnego! W 2018 roku popularny jest klasyczny styl retro. Proste formy faktur ciemne kolory i matowa faktura. Takie wykończenie nie jest trudne i nie jest drogie. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenia i dekoracje, które nadadzą kuchni charakter.

 
4. Półki na wino
W kuchni dobrze sprawdzi się wygodny i stylowy „mini bar”. Zalecamy dodanie wysokiej półki na wino. Dla tych, którzy nie lubią alkoholu, proponujemy zastąpienie butelek słoikami z konfiturą lub dżemem, jako elementami dekoracji. Będzie to piękne i praktyczne.
 
 
5. Żywy ogień
Proponuję coś innego: Fajną opcją jest prawdziwy kominek w kuchni. Czasem rozwiązanie takie jest możliwe nie tylko w kuchniach w wiekowych domach ale również w nowoczesnych apartamentach. Dodatkowo, w takim wnętrzu dobrze sprawdzi się połączenie klasycznych drewnianych mebli z nowoczesnymi urządzaniami i ciemnymi kolorami.
 
6. Światło
Światło odgrywa we wnętrzu bardzo ważną rolę. Dobre rozplanowanie punktów świetlnych może być problematyczne. Dlatego projektując kuchnię czy wnętrze warto zasięgnąć opinii projektanta oraz dokładnie zapoznać się możliwościami rozwiązań aby efekt końcowy był satysfakcjonujący.
 
 
7. Styl-EKO - zadbaj o naturę
Nowoczesne pomysły projektowe w stylu „ekologicznym” uległy znacznym zmianom. Kilka lat temu wystarczyło użyć tylko naturalnych materiałów - teraz wszystko jest o wiele bardziej zaawansowane i interesujące.
 
8. Przede wszystkim praktyczność
Nowoczesny projekt kuchni zakłada rozsądne połączenie piękna i praktyczności.
 
9. Otwarte półki
Otwarte regały i miejsca przy powierzchniach roboczych do tej pory były charakterystyczne dla tradycyjnych, wiejskich kuchni. Teraz takie rozwiązania coraz częściej można znaleźć w eleganckich i nowoczesnych kuchniach.
 
10. Całość mebli w połysku
Czasem wystarczy po prostu postawić na jednorodność, np. całość kuchni w połysku.
 
 
 

Każda kuchnia - mała w bloku i duża w domu jednorodzinnym, może być funkcjonalna, przyjemna i designerska jednocześnie.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szeroka gama produktów pozwala zrealizować najśmielsze pomysły!

 

 

Nowoczesne projektowanie kuchni: zdjęcia, aktualności, pomysły. Część 2