Niemann Polska

Miedź, chrom, złoto oraz inox wkraczają w świat mebli

Utworzono: 29-09-2017

Wydawać by się mogło, że na rynku meblarskim nie ma już szans na innowacyjność. Bo co można zaproponować nowego? Otóż nic bardziej mylnego. Oczekiwania projektantów wnętrz, architektów oraz konsumentów są każdego roku coraz większe. Na popularności zyskują meble wykonane z płyt i frontów imitujących powierzchnie metaliczne. Niemann Polska ma w swojej ofercie produkty uszlachetnione m.in. miedzią, stalą, złotem czy inoxem.

Płyty meblowe Niemann należą do najbardziej nowatorskich w świecie. Już dwa lata temu zauważyliśmy duże zainteresowanie powierzchniami metalowymi, zarówno naturalnymi jak i łatwiejszymi w obróbce imitacjami. Naszą odpowiedzią na to zainteresowanie było wprowadzenie do oferty płyty Pianovo Metal uszlachetnionej metalami takimi jak miedź, tytan, stal, chrom. Teraz dodaliśmy to tego kolejną propozycję, jaką jest szampańskie złoto. Powierzchnie te odzwierciedlają najnowsze trendy i dają nowe możliwości ich wykorzystania. To materiał zapierający dech w piersiach i niepowtarzalny na naszym rynku.

Metaliczny blask miedzi coraz częściej wykorzystywany jest w meblarstwie.  Ma bogatą paletę barw, od czerwieni, przez głębokie brązy, aż do zielni patyny starej miedzi. Jako tworzywo artykułów wykończeniowych wprowadza do wnętrz atmosferę ciepła, równoważąc chłodniejsze tony. Błyszczące powierzchnie mebli tworzą wysublimowany styl glamour, a wnętrze zyskuje na wytworności. Wraz ze złotem to jedyne barwne metale. Wprowadzając do aranżacji kuchni miedź lub złoto, musimy wiedzieć, że prezentuje się najlepiej w towarzystwie klasycznych barw. Będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiej czerni, ożywi biel, sprawdzi się w parze z szarościami i brązami. Warto pamiętać, że miedziane dodatki do mieszkania to inwestycja na lata - i co ważne z biegiem czasu wcale nie tracą na aktualności ani wyglądzie.

Dodatkową zaletą płyt Pianovo Metal jest możliwość wykorzystania technologii „Fold it”. Jest to opracowana przez Niemann technologia precyzyjnego frezowania, która dzięki „złożeniu” frontu o 90 stopni pozwala uzyskać idealną krawędź. Dzięki tak „złamanej” płycie można uzyskać idealnie pogrubiony blat, pogrubione wykończenie skrajne kuchni lub nogi stołu. Grubość i trwałość powłoki Pianovo Metal pozwala na tego typu operację bez ryzyka jej pęknięcia lub „zbielenia” podczas załamania.

Na popularności zyskuje coraz śmielej również stal, inox czy aluminium. Metale te znakomicie komponuje się ze sprzętem AGD i nadaje wrażenie przestrzeni w pomieszczeniach kuchennych. Wpływają znakomicie na odczucie minimalizmu i prostoty, sprawdzając się tym samym w kuchni.

Odważnych zainteresuje kuchnia w całości wykonana ze stali nierdzewnej. Stworzenie projektu ze stalą w roli głównej będzie cieszyło nie tylko wizualnie, ale i długo ze względu na jej wyjątkową wytrzymałość. Ta trwałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju czynniki, na które narażane są meble podczas prac. Dodatkowo kuchnia z błyskiem metalu, to świetne rozwiązanie zarówno dla pomieszczeń małych, jak i dużych, zamkniętych i otwartych na salon, czy jadalnię. Jest to na pewno rozwiązanie przeznaczone dla osób szukających nie tuzinkowych rozwiązań i niebojących wyłamać się z ogólnie przyjętych norm estetycznych.

Dlatego też do naszych nowości wprowadziliśmy również płyty Pianovo Decor Inox. Jest to rozszerzenie rodziny płyt Decor doskonale znanej ze wzorów RAIN i FLASH. W tym przypadku płytę matową uszlachetniliśmy powierzchnią stali szczotkowanej. W standardowej ofercie magazynowej dostępne będą trzy kolory: U741 Lava, U961 Grafit oraz U999 Czarny. Ofertę „metalową” uzupełniają płyty dwustronnie wykończone naturalnym aluminium lub powleczone cienką warstwą stali.

Dodatkową zaletą wszystkich wyżej wymienionych uszlachetnionych płyt jest łatwość ich utrzymania w czystości. Do czyszczenia powierzchni wystarczy użyć miękkiej tkaniny oraz ciepłej wody zawierającej kilka kropli detergentu lub środka do czyszczenia okien. Po umyciu, powierzchnie należy wytrzeć do sucha miękką ścierką, najlepiej z mikrofibry. Jeśli wykonamy z nich fronty szafy możemy być pewni, że pomieszczenie, w którym się znajduje przybierze bardzo wyrafinowanego stylu.