Niemann Polska

Living Coral ożywi wnętrza

Utworzono: 25-02-2019

Living Coral-  kolor roku 2019, według Pantone, ma szansę się przyjąć  jak zieleń butelkowa czy jednak podzieli los wielu kolorów roku Pantone, które popularnością cieszyły się, ale tylko na papierze? Zapytaliśmy polskich projektantów wnętrz.

 

 

Marek Suchocki, Aranżacja Wnętrz

Living Coral ma dużą szansę się przyjąć zarówno meblach jak i różnego rodzaju dodatkach. Powoli odchodzimy od białego koloru w meblach i stajemy się coraz bardziej odważni. Przykładem jest butelkowa zieleń, która, wydawało się nie ma szans się przyjąć, tymczasem nie tylko się przyjęła, ale została z nami na kilka sezonów. Zresztą w Polsce moda we wnętrzach nie zmienia się bardzo szybko, średnio trzymamy się trendów przez 2-3 lata.

 

Alicja Korbut, projektantka

Jak obiecuję marka Pantone kolor ten ,,oczarowuje wzrok i umysł”. Co ciekawe, inspiracją tego wyboru była sama natura, a mianowicie rafa koralowa. Myślę, że jak co roku wybrana barwa przez Pantona będzie widoczna we wnętrzach. Zapewne nie będzie to diametralna zmiana, nie zdominuje kolorystyki, niemniej w większym lub mniejszym stopniu kolor ten będzie zauważalny  w dodatkach, dekoracjach (takich jak: wazony, poduszki, świeczniki, pledy i innego rodzaju tekstyliach) .W nieco odważniejszych odsłonach zapewne ujrzymy go w tapicerowanych meblach.

 

Gosia Stanisławek ze studia projektowania wnętrz Archistan

Co do koloru roku wybranego przez Pantone, uważam, że to ciekawy wybór który na pewno ożywi niejedno wnętrze .Osobiście widzę ten kolor z połączeniem ze sztukaterią.  Nie jestem pewna czy duża część Polaków wybrałaby właśnie ten kolor,  bo jeszcze jednak boimy  się takich nasyconych barw, ale kto wie, czas pokażę… Myślę jednak, że w wnętrzach użyteczności publicznej będziemy mogli często spotykać właśnie ten kolor, bo takie miejsca coraz częściej projektują architekci, którzy lubią poszaleć i stosują się do obowiązujących trendów.