Niemann Polska

Imitation - jak dbać o fronty Niemann Polska. Poradnik dla fachowca i domownika - cz.10

Utworzono: 30-11-2017

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nasza linia produktów „Leather”, czyli fronty ze skóry rekonstruowanej. Postanowiliśmy rozszerzyć ją jeszcze o rozwiązanie ekonomiczne. Płyty Imitation to laminat syntetyczny imitujący dwie struktury skóry nazwane Texas i Mexico, naniesiony na płytę MDF grubości 18 mm.

Montaż: Fronty nie posiadają folii protekcyjnej, należy więc zwrócić szczególną uwagę w procesie produkcji oraz transporcie gotowych elementów. Fronty nie wymagają procesu utwardzania ani innych specjalnych zabiegów.

Zalecenie: Bardzo dokładnie trzeba wykonać cięcie płyty przed przyklejeniem obrzeża. Skóra ma nieregularny kształt co może mieć wpływ na wizualny efekt wykończenia obrzeża frontu.

Czyszczenie: Do czyszczenia powierzchni wystarczy użyć miękkiej tkaniny oraz ciepłej wody zawierającej kilka kropli detergentu lub środka do czyszczenia okien. Po umyciu, powierzchnie należy wytrzeć do sucha miękką ścierką, najlepiej z mikrofibry. Plamy, szczególnie te spowodowane przez mocno barwione substancje i płyny, jak i plamy z tłuszczu itp. muszą być usuwane dużą ilością wody, jeżeli to konieczne z dodatkiem normalnych, nierysujących domowych środków czystości. Po myciu należy spłukać pozostałości mydła letnią wodą i wytrzeć do sucha irchową ścierką.            

Zabronione: Używanie do czyszczenia środków ścierających, wosków meblowych ani podłogowych, rozpuszczalników celulozowych ani syntetycznych, acetonów lub podobnych środków czyszczących na bazie silnych kwasów lub zasad. Używanie druciaków ani gąbek do szorowania!

Uszkodzenia: Należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić powierzchni ostrymi i spiczastych przedmiotami. Niestety, jeśli już powstanie takie uszkodzenie, to nie da się go usunąć. Zaawansowana technologia wypracowana przez Niemann Polska, dzięki powtarzalności koloru, umożliwia wymianę uszkodzonego frontu bez ryzyka, że będzie się on różnił kolorem od oryginalnego.

Uwaga: Fronty ze skóry pozostają podatne na wysokie temperatury i mocne środki chemiczne. Testowane były i atestowane do temperatury 100 °C w teście mokrym i 100 °C w teście suchym. Powyżej tych wartości front odkształca się termiczne, stąd nie zalecamy użycia tego materiału na blaty robocze.