Niemann Polska

Ekspresowa dostawa indywidualnie dopasowanej niebieskiej płyty dla firmy „Heban”

Utworzono: 19-01-2018

Niewykonalne? Nie dla nas! Tak w skrócie można opisać współpracę Niemann Polska z firmą „Heban” przy zleceniu, którego nikt inny nie chciał się podjąć.

Od początku funkcjonowania przedmiotem działalności warszawskiej firmy „Heban” jest kompleksowe zaopatrywanie branży meblowej i sprzedaż artykułów wyposażenia wnętrz budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych. Firma prowadzi również kompleksowe usługi stolarskie, między innymi cięcie formatek na wymiar, oklejanie wąskich krawędzi, wycinanie łuków, skosów itp.

Jeden z klientów „Heban” zwrócił się do niej z określonym zleceniem. Ów klient przygotowywał stoisko targowe, które większość miała stanowić zabudowa z płyt w czarnym połysku. Na nieszczęście na kilka tygodni przed realizacją projekt został zmieniony i wymaganym kolorem zabudowy został RAL 5011 Stalowy Niebieski. Kolor, który jest poza standardem jakiegokolwiek dostawcy. Odpowiedź naszej konkurencji była jedna „niewykonalne”. Nie da się uzyskać płyty meblowej w tym kolorze w tak krótkim czasie.

- Kiedy firma „Heban” zwróciła się do nas z takim zapytaniem postanowiliśmy spróbować. W myśl zasady, że jeśli nie spróbujesz, to nie przekonasz się, czy się uda. Zadanie było ekstremalne bo aby klient zdążył z zabudową stoiska musieliśmy dostarczyć płytę w ciągu 3 tygodni od otrzymania zamówienie. A przy tym przeprowadzić jeszcze proces dopasowania koloru…– mówi Piotr Zaremba, Dyrektor Handlowy Niemann Polska.

Metodą prób i błędów udało nam się jednak sprostać wyzwaniu i wyprodukować połyskową płytę pokrytą laminatem Acrylux 0.5 w oczekiwanym przez klienta niebieskim odcieniu. Dodatkowo nasza płyta charakteryzowała się lepszymi parametrami wizualnymi. Istotny też był czas. Udało nam się wyprodukować i dostarczyć płytę w ekspresowym tempie.

- Nie będę tu absolutnie przypisywał całej zasługi naszej firmie. Tego typu „niewykonalne zadania” można przeprowadzić jedynie przy ogromnym zaangażowaniu klienta, personel Heban pozostawał do dyspozycji o najdziwniejszych porach dnia i weekendu. Jak i dużym wsparciu dostawców – w normalnym trybie nie da się przeprowadzić dopasowania i sprowadzić  materiałów w 3 tygodnie. Mieliśmy też sporo szczęścia – dodaje Piotr Zaremba.

To jest nasza filozofia i sposób w jaki działamy. Idealnie łączymy niemieckie Know-How z tak niezbędną na polskim rynku elastycznością. Jesteśmy ekstremalnie zorientowani na klienta. Motto, które zawsze nam przyświeca to: Jeżeli mamy nawet nikłą szansę by obsłużyć zamówienie, to zrobimy dla klienta wszystko aby do tego doszło. Podejmujemy się realizacji nietypowych zamówień już od jednej płyty. Jeżeli jest nietypowy pomysł warto nas sprawdzić.

Płyty meblowe Niemann należą do najbardziej nowatorskich w świecie. Do takich na pewno można zaliczyć unikalne fronty i płyty meblowe z linii Prestige Line by Niemann, w których wykorzystane zostały materiały i tworzywa najwyższej, jakości jak np. naturalna skóra, stal, aluminium, miedź, tytan, złoto, twarde laminaty akrylowe grubości  2mm.

Jako alternatywę lakierowania proponujemy płyty meblowe Niemann Polska pokrytych laminatem na wysoki połysk np. Arcylux, Polygloss czy Kristall. Dysponując dwoma opatentowanymi technologiami okleinowania krawędzi: plazmowej (bez fugi klejowej) oraz „Zero Edge” (imitującej taflę szkła naklejona na front) możemy zaproponować rozwiązania nieosiągalne u konkurencji.