Niemann Polska

Ekologia w meblarstwie według projektantów cz. 3

Utworzono: 07-06-2021

Ekologia w meblarstwie według projektantów cz. 3

Drewniane wzornictwo ekologicznych płyt, które oprócz tego że są przyjemne w dotyku to jeszcze posiadają ciekawe wzornictwo. Idea ekologicznych płyt wpasowująca się również w trendy modowe w dekorowaniu wnętrz zarówno nowoczesnych  jak i minimalistycznych. Dodatkowo jest to sposób mający mniej negatywny wpływ na sytuację naszej planety.

Wzornictwo ekologicznych płyt jest interesujące:

Wiola Idzińska - Idzińska Design

Kiedy otworzyłam zamówiony wzornik płyt NIEMANN Polska i natknęłam się na opis "płyty ekologiczne" od razu postanowiłam obejrzeć co zwiera wzorniczo ten folder. Nie rozczarowałam się ani trochę! Uważam, że wiele z tych dekorów jest idealnym zastępstwem dla tradycyjnych płyt wiórowych, które proszę nie zapominać, że uwalniają związki lotne w naszych domach nawet do 30 lat. W moje oko szczególnie wpadły dekory: Dąb Sabbia i Dąb Antico, które już wiem, że na stałe wpiszą się do lisy produktów, które chętnie będę promować wśród moich Klientów. Kto nie widział tego wzornictwa na żywo tylko na samej stronie Producenta niech nie rzuca kamieniem, bo strona internetowa absolutnie zaburza naturalny - pozytywny odbiór tych produktów. Polecam zamówić pojedyncze próbki i przekonać się we własnych czterech kątach, jak idealnie te płyty komponują się z drewnianymi podłogami

Zuzanna Rybicka - Sikora Architekt Wnętrz

Poza słuszną ideą płyty z serii Saviola mają modne, często stosowane przeze mnie wzory i kolory. Dla mnie też plusem jest nieduża paleta dekorów. Może tylko dodałabym wzór betonu i marmuru - uwielbiany przez moich klientów :)

Monika Głowacka - Moogaa Studio

Wzornictwo ekologicznych płyt jest interesujące głównie dlatego, że nie widzę w nim żadnej wizualnej różnicy w porównaniu do produktu nieekologicznego. Korzystając z nich nic więc nie tracimy, a tylko zyskamy pomagając środowisku. Liczę na to, że zainteresowanie będzie duże oraz coraz więcej dekorów będzie wprowadzanych do oferty dzięki czemu, już nigdy nie trzeba mieć dylematu czy wybrać płytę z recyklingu czy nową. 

Ekologiczne płyty meblowe mogą być trendy 

Monika Głowacka - Moogaa Studio

Oczywiście, że mogą być trendy. Spośród ekologicznych płyt meblowych Niemann upatrzyłam już kilka dekorów, które pasować będą do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Szczególnie spodobał mi się dekor czarnego drewna, które kojarzy mi się trochę z, modnym ostatnimi czasy, opalanym drewnem elewacyjnym. 

Nie tylko dekor w tym przypadku jest trendy, ale również sama idea. Myślę, że każdy zauważa na jaką skalę wycinane są obecnie drzewa - sama widzę to po moim rodzinnym mieście. Pomysł, że płyty przerabiane są z raz użytego materiału drewnopochodnego, dzięki czemu nie ma konieczności ścinania nowych drzew, odpowiada więc na postulaty o zaprzestaniu wycinek.  

Zuzanna Rybicka - Sikora Architekt Wnętrz

Idąc zgodnie z trendami na bycie 'eko', stworzenie płyt meblowych ekologicznych, jest doskonałym posunięciem. Dla mnie to również kolejny sposób, aby projektować w sposób mający mniej negatywny wpływ na sytuację naszej planety. 

Wiola Idzińska - Idzińska Design

Wymienione przeze mnie cechy ekologicznych płyt meblowych NIEMANN Polska z pewnością staną się trendem i poszerzą swój krąg odbiorców. Płyty w rzeczywistości wyglądają bardzo naturalnie: są przyjemne w dotyku, mają ciekawe wzornictwo, przez dobór odpowiedniej kolorystyki jesteśmy w stanie zastosować je w wielu wnętrzach. To czego nie jesteśmy w stanie organoleptycznie sprawdzić - dowiemy się jednak dodatkowo na stronie Producenta - "płyty są wyprodukowane z raz użytego materiału drewnopochodnego takiego jak stare meble, drewniane krzesła czy palety, dzięki czemu nie ma konieczności ścinania nowych drzew". Po ostatnim zdaniu - nie wiem czy znajdzie się jakiś śmiałek, który stwierdził by, że nie chce mieć w swoim domu takiego produktu.
 

Ekologia w meblarstwie według projektantów cz. 3