Niemann Polska

Classic Blue będzie rządził we wnętrzach w 2020 r.

Utworzono: 24-01-2020

Classic Blue został wybrany kolorem roku 2020 przez Pantone, czyli światową wyrocznię kolorystyczną. Czy i gdzie kolor się sprawdzi we wnętrzach - odpowiadają projektantki wnętrz.

 

Joanna Wojciechowska JMJ Interiors, http://www.jmjinteriors.pl/

Classic Blue kolor, który z pewnością nie jest nowością we wnętrzach, bo tak jak czerń, szarość czy biel należy do tych bardziej uniwersalnych kolorów, które dobrze wyglądają właściwie w każdym zestawieniu. W 2020 roku zagości na dobre i upowszechni się w aranżacjach wnętrz i propozycjach projektantów, a to oczywiście za sprawą tego, że Pantone, który jest swoistą kolorystyczną wyrocznią, uznał ten kolor za kolor roku 2020 :) Cieszy mnie ten obrót sprawy, ponieważ ja sama tego koloru dosyć często i chętnie używam już od dawna, a teraz z pewnością będzie łatwiej przekonać do niego klientów, zwłaszcza tych bardziej ostrożnych i zachowawczych.

Kolor piękny, głęboki, spokojny, nadający wnętrzu świeżości i elegancji sprawdzi się prawdę mówiąc, na każdej powierzchni i w każdym wydaniu. Bez względu na to czy będzie to tapicerka sofy, krzesła, czy tkaniny dekoracyjne, jak np. zasłony, poduchy, dywany, czy kolor frontów meblowych będący dominantą a nie jedynie dekorem, zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.  

Sama mam już na swoim koncie kilka projektów z frontami, głównie kuchennymi w kolorze granatu. Są to kuchnie , które mają fronty w całości granatowe zestawione z jednolitym np. białym blatem, lub skomponowane z dekorem drewnianym. Często zdarza się też, że ten motyw kolorystyczny, jeśli pojawi się na kuchennych frontach, wędruje przez całe mieszkanie w detalach, np. pojawia się na ścianie w sypialni, czy w ciekawych kaflach na ścianie w łazience. Coraz częściej pojawia się także we frontach łazienkowych, np. w szafkach podumywalkowych, jako główny akcent kolorystyczny w łazience, stanowiący o tzw. efekcie „wooow” we wnętrzu. Coraz większą popularność tego koloru można już było zaobserwować w poprzednich latach, zwłaszcza w ubiegłym roku. Producenci farb, kafli łazienkowych, tapet dekoracyjnych, czy frontów meblowych tworzyli kolekcje, w których niezbędnikiem były modele w kolorze granatu, głębokiego niebieskiego, jednolite czy wzorzyste, często z efektem 3d. Wśród płyt meblowych powstawały płyty w przepięknych okleinach z palety niebieskości. Trend ten nie dziwi, bo kolor daje ogromne możliwości aranżacyjne i wygląda dobrze i w miękkich welurowych tkaninach i półmatowych frontach, jest elegancki, uspokajający, więc możemy się spodziewać dużego sukcesu w jego stosowaniu:)

Magdalena Malinowska, Malinowska Wnętrza, http://malinowska-wnetrza.pl/

Kolor Classic Blue, który został wybrany kolorem roku 2020 przez Instytut Pantone, to ponadczasowa, stonowana i elegancka barwa. Kolor niebieski sprzyja relaksowi i odprężeniu po ciężkim dniu a takie wyciszenie jest szczególnie potrzebne w dzisiejszym zabieganym świecie.

Osobiście niebieski to mój ulubiony kolor, a więc nie zabraknie go również w moich projektach, tak naprawdę pojawiał się on już w nich wcześniej, jak na przykład na frontach mebli (w nieco ciemniejszym odcieniu), a także w tegorocznym projekcie łazienki.

Jest to kolor piękny ale wyraźny, widzę go w dodatkach, w obiciach mebli tapicerowanych ale także jako akcent kolorystyczny na jednej ze ścian, gdzie będzie tłem dla białych czy też pastelowo różowych mebli, do tego miedziane dodatki i tworzy się eleganckie wnętrze.

Kolor ten ma szansę również przyjąć się na frontach meblowych, w połączeniu z klasyczną bielą będąc dla niej kontrastem i ożywieniem.  W zestawieniach kolorystycznych świetnie skomponuje się z popularnymi szarościami i beżami dodając im nieco charakteru.