Niemann Polska

Antybakteryjna płyta meblowa ANTIBAC

Utworzono: 07-08-2021

Antybakteryjna płyta meblowa ANTIBAC

W ostatnim czasie mocno zmieniło się postrzeganie bakterii i wirusów, zatem coraz większą uwagę zwracamy na bezpieczeństwo naszego otoczenia. 

A co z powierzchniami, których używamy na co dzień? Na co zwrócić uwagę podczas remontu kuchni, łazienki?

Istnieje rozwiązanie, które spełni oczekiwania na wielu płaszczyznach bezpieczeństwa. Mówimy tu o  antybakteryjnej płycie meblowej AntiBac.

Jest to płyta z powłoką antybakteryjną wzbogaconą jonami srebra, które powoli uwalniane, zabijają i hamują rozwój bakterii, a przy tym jest bezpieczna w kontakcie z żywością.

Powłoki antybakteryjne mogą spełniać swoje funkcje i zarazem być bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Mikroelementy w nich zawarte mają potwierdzone naukowo działanie antyseptyczne i umożliwiają zachowanie danych powierzchni w higienicznym stanie.

Znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domach, ale co raz częściej w hotelarstwie, przemyśle farmaceutycznym czy innych miejscach codziennego użytku.

Większość kolorów płyt meblowych Niemann Polska z kolekcji Acrylux (połysk i mat) jest już dostępna w wersji AntiBac.

Antybakteryjna skuteczność powierzchni matowej i połyskowej została przetestowana zgodnie z normą ISO 22196 / JIS Z2801 i została potwierdzona przez niezależny, certyfikowany instytut badawczy.

Dlatego też jeżeli myślisz o płytach meblowych warto wybrać te, które posiadają dodatkowe, bezpieczne funkcje.

Warto tu zwrócić uwagę na hasła takie jak: „antybakteryjne płyty meblowe” lub „antybakteryjna płyta meblowa”, mogą one okazać się nieco mylące dla wielu użytkowników. Pamiętajmy, że te hasła nie zabezpieczają naszej powierzchni przed regularnym myciem czy czyszczeniem. Jest to tak samo ważny element codzienności jak przy innych płytach. Prawidłowe i częste czyszczenie powierzchni meblowych oraz ich dezynfekcja jest najlepszą metodą zapobiegania rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i grzybów.