Niemann Polska

Niemann Polska na Warsaw Home 2022

Utworzono: 28-11-2022

Za nami jedne z największych w Polsce targów z branży wnętrzarskiej – Warsaw Home&Contract 2022. Według danych organizatorów, w tym roku,  szóstą edycję odwiedziło prawie 60 000 gości, w tym większość to przedstawiciele branży. Rekordowa była także liczba wystawców, bo we wszystkich 5 halach, było ich aż blisko 600.

"W tym roku dało się zauważyć, że Targi Warsaw Home „odżyły”. Było sporo zarówno wystawców jak i odwiedzających, w odróżnieniu do ubiegłego roku, gdzie widać było, że to po-pandemiczne targi. Cieszę się, że powoli  takie wydarzenia zaczynają wracać na dawny tor." (Klaudia Dawidowska, Architekt wnętrz ,Create Design.)

Warsaw-home to wydarzenie, które powstało z myślą o architektach, deweloperach, wykonawcach oraz o wszystkich osobach zainteresowanych tematami z zakresu budownictwa, materiałów wykończeniowych, designu i innowacji budowlanych. W jednym miejscu znalazły się czołowe marki, głównie z branży meblowej i wyposażenia wnętrz. Byliśmy i my!

Na ścianach stoiska i ekspozytorach, zaprezentowaliśmy przede wszystkim najnowszą kolekcję Spectrum oraz niezwykle ciekawe możliwości, które daje nam ta nowa technologia. Cała kolekcja składa się z 4 części – Spectrum High Gloss, Mat, Metal i Green. Nowa kolekcja to przede wszystkim różnorodność wzorów: kamiennych, drewnopodobnych, betonowych. Klienci mogą wybrać dany dekor w różnym wykończeniu powierzchni – w wysokim połysku oraz głębokim macie.

Zdecydowanie największą uwagę odwiedzających, przyciągnęły płyty Spectrum Metal. Płyty metaliczne są obecnie poszukiwanym przez projektantów materiałem, który wpisuje się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. W skład tej kolekcji wchodzą 3 kolory – miedź, złoto i tytan, których powierzchnia może być dodatkowo wykończona w dwóch wersjach: gładkiej lub „młotkowanej” Crumble.

Na targach zaprezentowano także ekologiczne płyty meblowe włoskiej marki Saviola, do produkcji których nie ścięto ani jednego nowego drzewa. Drewno pochodzi w 100% z recyklingu. Kolekcja zawiera dekory z piękną, głęboką strukturą powierzchni.

Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć również nowe kolory ze znanej już na rynku kolekcji „Acrylux” oraz samodzielnie sprawdzić hydrofobowe właściwości powierzchni Anti-fingerprint, na umieszczonym na ladzie testerze.

Na koniec przytoczymy jeszcze wypowiedzi zaprzyjaźnionych projektantów wnętrz, których zapytaliśmy o wrażenie i odbiór tegorocznych targów Warsaw-home.

"Uwielbiam jeździć na targi, ponieważ jest to dla mnie czas gdy mogę poszukać inspiracji, nowych rozwiązań jak i przede wszystkim poznać kolejne firmy i producentów. Stolicą designu zawsze będą targi w Mediolanie. To one wyznaczają nowe trendy i kierunek, jaki będzie obierał świat projektantów wnętrz. W tym roku w Mediolanie nie dostrzegłam nowych trendów czy rozwiązań i tak też podobnie było na Warsaw Home. Targi te potwierdziły, że jak na razie, ciągle przed nami kolory ziemi: ciepłe beże, brązy, cegły, oliwki i nieoczywiste kolory. Do tego obłe kształty, struktury, drewno czy stylistyka Japandi i minimalizmu." (Klaudia Dawidowska, Createdesign)

"Dla mnie i mojego zespołu to było zdecydowanie dobre doświadczenie. Pojawiłyśmy się na targach Warsaw Home z dość sceptycznym nastawieniem, ponieważ nastawili nas tak ludzie z branży, którzy odwiedzili targi w pierwszych dniach i funkcjonowania. Otrzymałyśmy raczej negatywne opinie. Dla nas natomiast pojawiło się parę nowości. Znalazłyśmy kilka rozwiązań do naszych projektów szczególnie z zakresu stolarki i systemów garderób oraz szaf. Płyty Niemann Polska, których próbnik otrzymałyśmy wcześniej, trafiły już do kilku naszych nowych projektów  i z powodzeniem uzyskały aprobatę naszych klientów podczas prezentacji koncepcji. Podsumowując,  nie zaskoczyła nas tylko oferta mebli, ponieważ były zaledwie pojedyncze nowości. Dział lamp również był bardzo okrojony w wystawców. Poza tym uważam Targi za udane." (Agnieszka Kułakowska, Architekt wnętrz  z pracowni Under Studio)

 

Ogromna ilość relacji na mediach społecznościowych tylko potwierdziła, że targi Warsaw Home to prawdziwa uczta dla oczu i niezapomniane wrażenia u odwiedzających. Przyszłoroczna edycja planowana jest na 7-10 listopada 2023 r.

 

Dziękujemy za opinię:

Agnieszka Kułakowska, Under Studio

Klaudia Dawidowska, Create Design

Aleksandra Regiec , Regiec Design

Agnieszka Chebdowska, Aspiralna