Niemann Polska

Antybakteryjna płyta meblowa ANTIBAC

Utworzono: 04-08-2021

Antybakteryjna płyta meblowa czy to możliwe?

Oczywiście, że tak! Jest to płyta z powłoką wzbogaconą jonami srebra, które powoli uwalniane, zabijają i hamują rozwój bakterii, a przy tym jest bezpieczna w kontakcie z żywością.

Powłoki antybakteryjne mogą spełniać swoje funkcje i zarazem być bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Mikroelementy mają potwierdzone naukowo działanie antyseptyczne i umożliwiają zachowanie danych powierzchni w higienicznym stanie.

Znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domach ale co raz częściej w hotelarstwie, przemyśle farmaceutycznym czy innych miejscach codziennego użytku.

Mat czy połysk?

Wszystkie nasze płyty z kolekcji Acrylux Połysk i Mat oraz Kristall i Kristall Satina już wkrótce będą dostępne w wersji AntiBac. Antybakteryjna skuteczność powierzchni matowej i połyskowej została przetestowana zgodnie z normą ISO 22196 / JIS Z2801 i została potwierdzona przez niezależny, certyfikowany instytut badawczy.

AntiBac czy ANTI-FINGERPRINT?

 

Obecna technologia pozwala nam na użycie obu wariantów. Płyta meblowa może posiadać zarówno funkcje AntiBac jak i Anti- Fingerprint, przez co  zwiększa swoją funkcjonalność.

 

Właściwości mechaniczne i odporność powierzchni antybakteryjnych płyt meblowych i laminatów są identyczne jak przy użyciu innych płyt Niemann Polska. Zatem nie musimy już wybierać bezpieczeństwo czy funkcjonalność, możemy wybrać produkt który posiada oba te parametry.