Niemann Polska

PRESTIGE LINE by Niemann - ekskluzywne płyty i fronty, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Utworzono: 20-03-2017

Płyty meblowe Niemann należą do najbardziej nowatorskich w świecie. Można je znaleźć w produktach największych fabryk meblowych, jak i w zabudowach wnętrz wysokiej klasy. Większość kojarzy płyty Acrylux oraz Polygloss. Jednak w ofercie Niemann Polska znajdują się również produkty PRESTIGE LINE, których nie znajdą Państwo nigdzie indziej.

Kristall to nowa jakość w dziedzinie płyt o wysokim połysku. Unikalny materiał daje głębię szkła, a ponadto zapewnia wygodę obróbki i bezpieczeństwo (jest nietłukący). Unikalne krawędziowanie frontów z tej płyty, w technologii Zero Edge, pozwala uzyskać dokładną imitację frontu szklanego. Przy czym płyty Kristall w porównaniu do frontów szklanych są o wiele lżejsze, bezpieczne i można je obrabiać jak płytę meblową. Płyta dostępna jest w 5 wariantach: antracyt, biały, czarny, szary i magnolia.

Kristall Zero-Edge to produkt oparty na nowoczesnej technologii opracowanej przez firmę Niemann. Technika Zero-Edge (czyli zero obrzeża) polega na takim przyklejeniu obrzeża, które powoduje, iż jest ono ukryte pod krawędzią laminatu dekoracyjnego frontu. Dzięki temu nie jest ono widoczne patrząc na front z przodu. Dzięki szerokiej gamie obrzeży (dopasowanych, metalowych i drewnopodobnych) oraz wysokiej jakości i grubości laminatu powierzchniowego efekt końcowy jest niepowtarzalny. Fronty takie wykonane są na bazie płyt połyskowych Kristall, oraz super matowych Kristall Satina i Polaris.

Produkt ten skierowany jest do najbardziej wymagającej grupy klientów, którzy poszukują innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w dziedzinie meblarstwa. Jakość produktu Kristall Zero-Edge została doceniona nagrodą High Quality Award na targach Interzum 2015 w Kolonii.

Pianovo metal - w konsekwencji twórczej pracy nad doskonaleniem produktu Pianovo narodził się pomysł uszlachetnienia metalem znanego do tej pory wykończenia matowego powierzchni. W rezultacie powstały 4 nowe warianty płyty: miedź, tytan, stal i chrom, odzwierciedlające najnowsze trendy i dające nowe możliwości ich wykorzystania.

Leather (skóra) - trudno o inny, tak wytworny i zmysłowy materiał, jak skóra. Płyty MDF pokryte rekonstruowaną skórą to propozycja dla tych, którzy nie boją się awangardowych połączeń w swoim domu czy biurze. Mają zapach oraz fakturę (strukturę ziarna) w dotyku identyczną jak skóra naturalna. Dzięki nim można uzyskać bardzo elegancki i „ciepły” wystrój projektowanego wnętrza a same meble zyskają szlachetny i wysokogatunkowy wygląd. Dostępne są w wariantach ze strukturą: czarny, ciemny brąz, karmelowy, beżowy.

Polaris - Płyta Polaris to jedna z najbardziej odpornych i „długowiecznych” powierzchni dostępnych na rynku. Ultra matowa powierzchnia pokryta laminatem HPL odporna na „ślady palców”. Powstają one z wielu warstw papieru impregnowanego żywicą termoutwardzalna w warunkach wysokiego ciepła i ciśnienia. Na bazie płyt Polaris wykonywane są fronty z efektem „zero edge”.

AluColor/Aluminum/Stal nierdzewna – są to płyty dwustronnie wykończone naturalnym aluminium lub HPL powleczonym cienką warstwą stali. Fronty wykończane są obrzeżem z tego samego materiału, co nadaje wnętrzu „czysty” i minimalistyczny charakter.