Niemann Polska

Mijający rok pod znakiem nowości i innowacji w Niemann Polska

Utworzono: 18-12-2017

Miniony rok dla Niemann Polska był najlepszym, w krótkiej, bo niespełna 8-letniej historii firmy. Wprowadziliśmy kilkadziesiąt nowości, których próżno szukać u konkurencji. Jak przystało na lidera innowacyjności nie poprzestaliśmy tylko na wprowadzaniu nowych produktów ale zaproponowaliśmy zupełnie nowe rozwiązania, które z miejsca spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku meblowego w Polsce.

- Niemann, jako nieliczna firma z branży meblarskiej, słynie z ciągłego rozwoju gamy swoich produktów. Jesteśmy firmą, która wyznacza trendy na rynku. To my, jako jedyni posiadamy technologię Zero-Edge, czyli unikalne krawędziowanie frontów Kristall, dzięki czemu uzyskaliśmy dokładną imitację frontu szklanego. Jakość produktu Kristall Zero-Edge została doceniona nagrodą High Quality Award na targach Interzum 2015 w Kolonii. Na tegorocznych targach Interzum 2017 swoją premierę miały kolejne nasze nowinki takie jak technologia „Fold it”, czy nowe płyty imitujące cement oraz kamień – podsumowuje bieżący rok Piotr Zaremba, Dyrektor Handlowy Niemann Polska.

Technologia „Fold it” by Niemann, czyli płyt meblowych cięcie-gięcie

W wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży płyt połyskowych wielokrotnie spotkaliśmy się z problemem dotyczącym oklejenia szerokich elementów. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom opracowaliśmy technologię precyzyjnego frezowania, która dzięki „złożeniu” frontu o 90 stopni pozwala uzyskać idealną krawędź i perfekcyjnie przechodzące usłojenie.  Nazwaliśmy ją „Fold it”.

- Technologię „Fold it” by Niemann porównać można do origami, czyli do sztuki składania papieru. Oczywiście w naszym przypadku składanie dotyczy płyt meblowych, ale zasada jest taka sama. Dzięki tak „złamanej” płycie można uzyskać idealnie pogrubiony blat, pogrubione wykończenie skrajne kuchni lub nogi stołu. O ile przy kolorach jednolitych dostępne są jeszcze szerokie obrzeża, to dla kolorów drewnopodobnych pozyskanie niewielkiej ilości dopasowanego obrzeża połyskowego graniczy z niemożliwością.  Dlatego też precyzyjne frezowanie „Fold it” proponujemy przy płytach meblowych z rodziny Polygloss i Pianovo – tłumaczy Piotr Zaremba.

W obu występują wzory imitujące naturalne drewno a grubość i trwałość powłoki tych płyt pozwala na tego typu operację bez ryzyka jej pęknięcia lub „zbielenia” podczas załamania. Usługa precyzyjnego frezowania „Fold id” dostępna jest przy płytach: Polygloss, Polygloss Decor, Pianovo Silk, Pianovo Supermatt i Pianovo Metal. Już teraz mogą Państwo zamówić front z maksymalnie 5 nacięciami „Fold It” i otrzymać go w ciągu 4 tygodni.

Polygloss cement i kamień

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się powierzchnie imitujące beton i kamień. Korzystając z nieograniczonych możliwości kolorystycznych, jakie daje nam technologia Polygloss, w 2017 roku wprowadziliśmy do oferty trzy nowe unikalne dekory.

- Dwa z nich imitujące naturalne powierzchnie: 01G Kamień Argeneto w jasno „kamiennym” wybarwieniu oraz  06F Cement w kolorze ciemnego betonu. Kolory te dostępne są zarówno w wysokim połysku Polygloss jak i satynowym macie Pianovo Silk z idealnie dopasowanymi obrzeżami. Trzecim kolorem jest 02G Foglia Brąz, który wprowadziliśmy specjalnie pod rynki wschodnie, gdzie kolor ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wyjaśnia Piotr Zaremba.

Pianovo Metal oraz Decor Inox

Odnotowujemy duże zainteresowanie powierzchniami metalowymi, zarówno naturalnymi jak i łatwiejszymi w obróbce imitacjami. Wyprzedzając ten modny obecnie trend, już dwa lata temu wprowadziliśmy do oferty płyty Pianovo Metal. Teraz dodaliśmy to tego kolejną propozycję, jaką jest szampańskie złoto. Powierzchnie te odzwierciedlają najnowsze trendy i dają nowe możliwości ich wykorzystania. To materiał zapierający dech w piersiach i niepowtarzalny na naszym rynku.

- Dodaliśmy do tego Pianovo Decor Inox. Jest to rozszerzenie rodziny płyt Decor doskonale znanej z wzorów RAIN i FLASH. W tym przypadku płytę matową uszlachetniliśmy powierzchnią stali szczotkowanej. W standardowej ofercie magazynowej dostępne są trzy kolory: U741 Lava, U961 Grafit oraz U999 Czarny – dodaje Zaremba.

Imitation

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nasza linia produktów „Leather”, czyli fronty ze skóry rekonstruowanej. Postanowiliśmy rozszerzyć ją jeszcze o rozwiązanie ekonomiczne i umożliwiające większą ilość struktur. Płyty Imitation to laminat syntetyczny imitujący dwie struktury skóry nazwane Texas i Mexico, naniesiony na płytę MDF grubości 18mm.

Podsumowując mijający rok był dla nas bardzo udany a zbliżający się 2018 r. zapowiada się wyjątkowo.