Niemann Polska

Cement, kamień oraz inox, czyli jesienne nowości od Niemann Polska

Utworzono: 31-08-2017

Współczesny desing nie boi się odważnych wizji i rozwiązań. Niemann Polska, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm z branży meblarskiej, stara się ciągle rozwijać swoje produkty.  Wsłuchując się w oczekiwania konsumentów, projektantów oraz architektów wprowadza na rynek nowe płyty meblowe o niespotykanych dotąd powierzchniach takich jak cement czy kamień.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, jesienią rozszerzymy naszą ofertę o kilka interesujących i wyczekiwanych pozycji produktowych z gamy Prestige Line: Polygloss, Pianovo oraz płyt skórzanych.

- Jesteśmy firmą, która wyznacza trendy na rynku. To my, jako jedyni posiadamy technologię Zero-Edge, czyli unikalne krawędziowanie frontów Kristall, dzięki czemu uzyskaliśmy dokładną imitację frontu szklanego. Jakość produktu Kristall Zero-Edge została doceniona nagrodą High Quality Award na targach Interzum 2015 w Kolonii. Na tegorocznych targach Interzum 2017 swoją premierę miały kolejne nasze nowinki takie jak technologia „Fold it”, czy nowe płyty imitujące cement oraz kamień – mówi Piotr Zaremba, Dyrektor Handlowy Niemann Polska.

POLYGLOSS CEMENT I KAMIEŃ

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się powierzchnie imitujące beton i kamień. Korzystając z nieograniczonych możliwości kolorystycznych, jakie daje nam technologia Polygloss, postanowiliśmy wprowadzić do oferty trzy nowe unikalne dekory.

- Dwa z nich imitujące naturalne powierzchnie: 01G Kamień Argeneto w jasno „kamiennym” wybarwieniu oraz  06F Cement w kolorze ciemnego betonu. Kolory te będą dostępne zarówno w wysokim połysku Polygloss jak i satynowym macie Pianovo Silk z idealnie dopasowanymi obrzeżami. Trzecim kolorem będzie 02G Foglia Brąz, który wprowadzamy specjalnie pod rynki wschodnie, gdzie kolor ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wyjaśnia Piotr Zaremba.

PIANOVO DECOR INOX

Odnotowujemy duże zainteresowanie powierzchniami metalowymi, zarówno naturalnymi jak i łatwiejszymi w obróbce imitacjami. Wyprzedzając ten modny obecnie trend, już dwa lata temu wprowadziliśmy do oferty płyty Pianovo Metall.

- Teraz dodajemy do tego Pianovo Decor Inox. Jest to rozszerzenie rodziny płyt Decor doskonale znanej z wzorów RAIN i FLASH. W tym przypadku płytę matową uszlachetniliśmy powierzchnią stali szczotkowanej. W standardowej ofercie magazynowej dostępne będą trzy kolory: U741 Lava, U961 Grafit oraz U999 Czarny – dodaje Zaremba.

IMITATION

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nasza linia produktów „Leather”, czyli fronty ze skóry rekonstruowanej. Postanowiliśmy rozszerzyć ją jeszcze o rozwiązanie ekonomiczne i umożliwiające większą ilość struktur.

Płyty Imitation to laminat syntetyczny imitujący dwie struktury skóry nazwane Texas i Mexico, naniesiony na płytę MDF grubości 18mm.

TECHNOLOGIA "FOLD IT"

W naszym wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży płyt połyskowych wielokrotnie spotkaliśmy się z problemem z oklejeniem szerokich elementów. O ile przy kolorach jednolitych dostępne są jeszcze szerokie obrzeża, to dla kolorów drewnopodobnych pozyskanie niewielkiej ilości dopasowanego obrzeża połyskowego graniczy z niemożliwością.  Wychodząc naprzeciw tym trudnościom opracowaliśmy technologię precyzyjnego frezowania, która dzięki „złożeniu” frontu o 90 stopni pozwala uzyskać idealną krawędź i perfekcyjnie przechodzące usłojenie.

- Technologię „Fold it” by Niemann porównać można do origami, czyli do sztuki składania papieru. Oczywiście w naszym przypadku składanie dotyczy płyt meblowych, ale zasada jest taka sama. Dzięki tak „złamanej” płycie można uzyskać idealnie pogrubiony blat, pogrubione wykończenie skrajne kuchni lub nogi stołu –  tłumaczy Piotr Zaremba.

Precyzyjne frezowanie „Fold it” proponujemy przy płytach meblowych z rodziny Polygloss i Pianovo. W obu występują wzory imitujące naturalne drewno a grubość i trwałość powłoki tych płyt pozwala na tego typu operację bez ryzyka jej pęknięcia lub „zbielenia” podczas załamania.

Usługa precyzyjnego frezowania „Fold id” dostępna jest przy płytach: Polygloss, Polygloss Decor, Pianovo Silk, Pianovo Supermatt i Pianovo Metal. Już teraz mogą Państwo zamówić front z maksymalnie 5 nacięciami „Fold It” i otrzymać go w ciągu 4 tygodni.

Zapytania i zamówienia w sprawie nowości prosimy kierować na adres mailowy kontakt[@]niemannpolska[.]pl

Cement, kamień oraz inox, czyli jesienne nowości od Niemann Polska